Lokalizacja:
niedaleko Strzegomia

Głębokość maksymalna:  29 metrów
Widoczność: 4-9 metrów

Dojazd:
Z Wrocławia jedziemy autostradą A4 w stronę Niemiec (kierunek Legnica, na tablicach oznaczone jest przejście graniczne). 25 km za Wrocławiem skręcamy w prawo na Strzegom. Przy wjeździe jest duże rondo, na którym kierujemy się pierwszą możliwą w prawo. Kierujemy się na Lubin. Mijamy miejscowość Rogoźnica, następnie Niedaszów i w Niedaszowie skręcamy w lewo do Zimnika, mamy tabliczkę Zimnik 2. Jedziemy za nią, przy tabliczce Zimnik skręcamy w lewo.

Opis akwenu:
Kamieniołom granitowy, posiada dobre zejście do wody, bardzo malowniczy, położony w pięknej scenerii.
Akwen jest w zasadzie mały. W czasie 45 minutowego nurkowania bez specjalnego spieszenia można opłynąć go dookoła. Pod wodą usłany jest półkami skalnymi, przypominającymi schody o niejednolitym kierunku. Mimo bardzo ubogiego życia, przejrzystość nie jest dobra. Poniżej 16 m głębokości, mimo słonecznego dnia, bez latarki nic nie widać. Nurkowanie w Zimniku dostarcza wielu wrażeń kiedy trawersuje się pionowe ściany, a pod nami znajduje się ciemność. Na dnie zbiornika pod cienką warstwą mułu znajduje sie bardzo wiele przedmiotów w tym różne metalowe
 pochodzące z czasów II wojny. Nurkując tam w październiku znależliśmy głębokość 29 metrów i opłynelismy cały kamieniołom w czasie 82 minut. Kamieniołom ten jest ciekawą alternatywą dla Zakrzówka i Hermanic.

strony internetowe
strony internetowe