Lokalizacja:
Leskovec nad Moravici GPS: N49 54.298, E017 33.870

Głębokość maksymalna:
50 m, najgłębsze miejsce ok 80 m niedostępne (strefa zamnknięta 1 km od zapory (oznaczona zółtymi bojami)

Widoczność:
Do głębokości 20m widoczność 1 do 2 m; poniżej ok. 8 m.

Dojazd:
Zalew położony jest 10 km za Hermanicami. Z Polski dojeżdżamy do kamieniołomu Sifr (poprostu Hermanice), mijamy go jadąc dalej prosto. Urokliwą dróżką dojeżdżamy do miejscowości Stare Herminovy, skecamy w lewo, dalej wg drogowskazu na: Slezska Harta. W ten sposób trafimy do Leskovec nad Moravici i tam skręcamy w lewo.
W zależności, którą możliwość wybieracie (nurkowanie z brzegu lub z łódki) na głównym skrzyżowaniu jedziecie prosto (łódka- opcja 1) lub w prawo (nur z brzegu- opcja 2).

Opcja 1: Jadąc prosto dojeżdzamy do płatnego parkingu (30 koron) a dalej do przystani gdzie można wypożyczyć łódke (200 koron/h) lub zeslipować własną. Bosman tej przystani nie urzęduje na miejscu, trzeba go przywołać przez telefon +420 / 602-722-351 (można się dogadać po polsku).
Opcja 2: Jadąc w prawo  można dojechać prawie nad sam brzeg. Zjazd z głownej w lewo jest mało widoczny !! Auto zostawiamy na polance, w miejscu gdzie kończy się asfalt.

Opis akwenu:
Zbiornik zaporowy, powstały w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku, z zatopionymi kilkoma ciekawymi obiektami (min. kamieniołom), ale w większości na głębokościach do 20m, czyli w zakresie słabej widoczności. Najciekawszym obiektem jest most (żelbetowa konstrukcja) zlokalizowany i obojkowany w `99 roku przez czeskich nurków technicznych. Góra konstrukcji, do której jest przywiązana boja znajduje się na 40m, stąd też dalej poprowadzi nas poręczówka na „boki" mostu gdzie przy słupach (poręczówka prowadzi w dół) można zejść do dna.

Z brzegu do bojki jest ok. 25 min. heblowania z płetwy. Polecane jest nurkowanie z łodzi chociażby ze względu na zmęczenie przed nurkowaniem głębokim.

Niebezpieczeństwa:
Podczas nurkowania na most należy pamiętać o zimnej wodzie, ok. 7 st. C, oraz o tym że poniżej 25m jest całkowicie ciemno.

Właściciel:
Správa vodního díla Slezská Harta Telefon: 0646 / 73-12-64

Inne uwagi:
Opóstówka posiada „zapas" 10 m, jeśli nurkujecie z łodzi to polecam wybrać cały luz i zamocować opustówke do łodzi (tak, żeby była w napięta), jeśli nie, to pamiętajcie o luzie bo trzymając się opustówki można zmienić zanurzenie o 10 m. Dojazd bezpośrednio do wody jest zabroniony, jak również używanie silników spalinowych przy łódkach.

informacje pochodzą ze strony www.frogmen.pl

strony internetowe
strony internetowe