Mamy przyjemność zaproponować Państwu kursy nurkowania w najstarszej i najbardziej prestiżowej w środowisku nurkowym organizacji CMAS.

CMAS - Confédération Mondiale des Activités Subaquatiques jest federacją zrzeszającą organizacje nurkowe z całego świata, której celem jest promowanie i rozwijanie dyscyplin podwodnych. Została założona przez komandora Jacques-Yves Cousteau w 1959 roku.

Komandor J.Coustou był jednym z twórców współczesnego automatu oddechowego, pierwszych filmów podwodnych oraz wielu książek z zakresu nurkowania.

Obecnie jednym z najbardziej znanych nurków należących do CMAS jest Nuno Gomes rekordzista świata w nurkowaniu głębokim, który w 2008 roku zanurkował na głębokość
318,25 m.

W Polsce CMAS działa we współpracy z KDP PTTK (Komisja Działalności Podwodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego)

Kurs na międzynarodowy stopień płetwonurka P1 musi zawierać minimum 3 weekendy lub minimum 5 dni zajęć w jeziorze lub w morzu. Składać się musi z 10 nurkowań w aparacie powietrznym w jeziorze lub morzu w tym jedno z nich ma być nurkowaniem nocnym.

Nurkowania w wodach otwartych prowadzimy na Koparkach w Jaworznie, Zakrzówku w Krakowie, Pogorii w Dąbrowie Górniczej oraz Swobodnych Hermanicach w Czechach.

Gwarantujemy urozmaicenie w zakresie odwiedzanych akwenów.

Szkolenia basenowe mogą poprzedzać nurkowania w wodach otwartych ale nie mogą w żadnym razie ich zastępować. Bez względu na to ile było zajęć w basenie - i tak w jeziorze musi być 10 nurkowań.

Naszym celem jest prowadzenie rzetelnych szkoleń z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa ich uczestnikom. Kursy odbywają się w małych grupach i do każdego kursanta/kursantki podchodzimy w sposób indywidualny. Naszym celem jest aby płetwonurek po ukończeniu kursu był w pełni samodzielnym nurkiem i swoim nurkowaniem dawał przykład dobrego wyszkolenia.

Koszt kursu: 1200 PLN.
* w cenie zawartych jest 10 nurkowań na wodach otwartych. Jeśli ktoś będzie porównywał ceny kursów to proszę porównywać ile nurkowań oferują inne organizacje szkolące na stopień podstawowy.

Kursant powinien posiadać własny sprzęt ABC (płetwy, maska, rurka) oraz skafander neoprenowy. Jeżeli czegoś nie będzie posiadał to służymy oczywiście pomocą.

Szef szkolenia Klubu Nurkowego DEEPWATER
Marek Więcek

strony internetowe
strony internetowe